Szanowni Państwo, Kochana rodzino, Drodzy przyjaciele
Zebraliśmy się tu dziś dzisiaj, aby pożegnać śp. Imię i nazwisko. Jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność, za to że przybyliście tu dziś, aby towarzyszyć mu w jego ostatniej drodze. Z pewnością byłby szczęśliwy gdyby mógł Was teraz wszystkich zobaczyć.
Imię był człowiekiem wyjątkowym. Wyróżniał się swoim niespotykanym, czasem specyficznym poczuciem humoru, często potrafiąc zachować pogodę ducha nawet w ciężkich momentach. Przez całe życie był pracowity i dzielny, prawdopodobnie te właśnie cechy pozwoliły mu z godnością znieść chorobę, którą został doświadczony w ostatnich latach swojego życia.
Odejście Imię – ukochanego męża, taty, dziadka – napełnia nas ogromnym żalem i smutkiem. Tyle jeszcze rzeczy mógł nam opowiedzieć, tyle pięknych historii ze swojego długiego życia pokazać nam w nowym świetle i w tylu kwestiach mógł służyć swoją życiową mądrością i radami.
I mimo, że dziś musimy się z Tobą pożegnać, wiemy że jesteś teraz w lepszym miejscu i mamy nadzieję, że kiedyś wszyscy będziemy mogli spotkać się w Domu Ojca.

Pogrążeni w żałobie najbliżsi

One thought on “Przykładowa mowa pogrzebowa”

Dodaj komentarz